29 Nisan 2011 Cuma

Lanetli Oda (Roman)Lanetli Oda, hayatı büyükçe bir odaya benzeten, o büyük odanın içindeki küçük odalarda dolaşan bir roman. İnsanın "ben" duygusu, başarma saplantısı, dünyada bir iz bırakma sevdası, bu uğurda, anlamını çözemediği bir hayatı lanetli bir odaya çevirişi anlatılıyor.

ARKA KAPAK:
"Everest Yayınları İlk Roman Ödülü" sahibi Tarkan Barlas, kurgusu, dili ve anlatımıyla ilginç bir roman olan Lanetli Oda'yla çıkıyor okurun karşısına.
Baştan sona aksamayan temposuyla, İstanbul'da büyük bir şirkette çalışan, kafası oldukça karışık, kendini yaşamda fazla bulan 35 yaşındaki Başar Tekil'in, kuşkular, korkular, hayaller ve sanrılarla kuşatılmış iç dünyasında dolaşıyor yazar. Yaşamı bir bilgisayar oyunu gibi algılayan, kendi dışındaki dünyanın sanal olduğunu düşünen Başar, işyerinin genel müdürü Hakan Bey'in bir cinayete kurban gitmesinin ardından içinden çıkılmaz bir durumda buluyor kendini.

Lanetli Oda, sarsıcı bir ilk roman.

"İşyerimin önünde durdum ve yüzümde pis bir gülümsemeyle o karanlık evrene gözlerimi diktim. Dev bina, dönen kapısıyla dev bir elektrikli süpürge gibi içine çekti beni. Asansörden indikten sonra, koridordaki iğrenç iş havasını solumamak için, odama kadar nefesimi tutarak yürüdüm."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder